Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Prezes Disneya Bob Iger zabiera głos w sprawie komentarzy Scorsese

W ostatnich tygodniach głośno zrobiło się za sprawą dość niepochlebnych wypowiedzi na temat produkcji Marvela, które padły z ust Martina Scorsese. Reżyser stwierdził, że nie uważa filmów Marvela tak naprawdę za „kino”. Z repliką nadszedł Bog Iger, prezes Disneya.

W obronie superbohaterskich realizacji stanęli aktorzy i reżyserzy związani ze studiem (Taika Wititi, Robert Downey Jr, Joss Whedon, Natalie Portman, James Gunn), choć swe krytyczne zdanie postanowili przedstawić także inni filmowcy i gwiazdy Hollywood (m.in. Francis Ford Coppola czy Jennifer Anistion).

Bob Iger

W rozmowie z Variety i BBC Bob Iger odniósł się do tych wypowiedzi w dość… dyplomatyczny sposób. Powiedział, że nie sądzi, aby twórca klasycznego „Taksówkarza” kiedykolwiek widział obraz Marvela.

Każdy, kto widział film Marvela, nie mógłby tak naprawdę wypowiedzieć takich słów – miał skwitować prezes Disneya. Odniósł się również do wszystkich twórców Marvela w dość prostych słowach: – Są dobrymi filmami, dobrymi reżyserami, dobrymi scenarzystami, dobrymi aktorami, dobrymi operatorami, dobrymi kostiumografami, dobrymi dźwiękowcami i dobrymi edytorami.

Bob Iger

Nic dziwnego, że Bob Iger właśnie tak podsumował wypowiedź i działania Marvela. MCU to jedna z najbardziej – o ile nie najbardziej – dochodowa inwestycja Disneya, odnosząca artystyczne i finansowe sukcesy.


Źródło: epicstream.com