Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Borderlands – zakończono zdjęcia na planie!

Prace na planie filmu „Borderlands” dobiegły końca. Całość została obwieszczona z pomocą zdjęcia Claptrapa, specyficznego robota, któremu głosu użyczy Jack Black.

Lilith, niesławna banitka z tajemniczą przeszłością, niechętnie powraca na rodzinną planetę Pandorę. Podjęła się odszukania zaginionej córki najpotężniejszego złola galaktyki Atlasa. Lilithzawiązuje sojusz z nieoczekiwaną ferajną, w skład której wchodzą: Rolande – dawny elitarny najemnik, który desperacko szuka odkupienia; TinyTina – dzika nastolatka, której nieobca jest demolka; Krieg (Munteanu) – mięśniak z retoryką na bakier, który ochrania Tinę; Tannis – naukowiec, której zdrowie psychiczne zostawia wiele do życzenia oraz Claptrap – przemądrzały i upartym jak osioł robotem. Ta nieprawdopodobna drużyna bohaterów będzie musiała się zmierzyć z potworami i licznymi zbirami, by odnaleźć i uratować zaginioną dziewczynę, która może okazać się kluczem do niewyobrażalnej mocy. Od poczynań drużyny będzie zależał los wszechświata, a będą oni walczyć o coś jeszcze: o siebie nawzajem…

„Borderlands” ma być filmową adaptacją popularnych tytułów gier akcji-RPG studia Gearbox Software, a produkcją ma zająć się Ari i Avi Arada. Za reżyserię widowiska odpowiadać będzie Eli Roth, a za scenariusz – Craig Mazin, zdobywca nagrody Emmy za „Czarnobyl”. Projekt powstaje z przeznaczeniem do kategorii R na zlecenie wytwórni Lionsgate.

W obsadzie znaleźli się Jamie Lee Curtis, Jack Black, Gina Gershon, Cheyenne Jackson, Charles Babalola, Steven Boyer, Ryann Redmond, Bobby Lee, Édgar Ramírez oraz Cate Blanchett.