Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

CD Projekt zarabia dzięki Muskowi!

Za sprawą jednego tweeta Elona Muska, człowieka stojącego za sukcesem Tesli i SpaceX, akcje CD Projekt RED szybko zyskały na wartości.

Milioner wspomniał dość lakonicznie – najpierw, że po prostu gra w „Cyberpunk 2077”, a potem, że estetyka całego tytułu jest niesamowita. Ten wpis wystarczył, aby cena akcji skoczyła na giełdzie o 1/6 dotychczasowej wartości, a ona sama wciąż rosła.

Jednak nawet tak znana persona jak Musk nie mógł mieć tak znacznego wpływu na tak szybki wzrost cen akcji.  Szczególnie, że CD Projekt RED ostatnio boryka się z gwałtownymi wahaniami – niektórzy wskazują, że przyczyną jest eskalacja short squeeze’u, który od pewnego czasu dotyka polską spółkę.

Wiele osób spekuluje, że Musk – osoba w wielu sferach wpływowa – musiał mieć w tym jakiś interes. Wskazuje się, że jedną z przyczyn była zapowiedź tego, że wkrótce w „Wiedźmina 3” czy „Cyberpunk 2077” gracze będą mogli zagrać w Tesli. Dzięki odpowiedniemu, wbudowanemu urządzeniu z dotykowym ekranem i możliwością podpięcia padów podczas podróży bądź postoju będzie się można cieszyć rozgrywką.