Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Chris Hemsworth zawiesza aktorstwo?

Ostatnie lata dla filmowego Thora cechowały się wytężoną pracą. „Thor: Ragnarok”, „Avengers: Wojna bez granic”, “Avengers: Koniec gry” czy “Faceci w Czerni: International” to seria produkcji, w których Chirs Hemsworth musiał się aktorsko mocno wysilić. Obecnie ma jednak dość przejrzysty harmonogram, którego nie ma zamiaruwypełniać kolejnymi angażami – wolny czas chce wreszcie poświęcić rodzinie.

W wywiadzie dla australijskiej gazety “The Daily Telegrapth” Hemsworth oznajmił żartobliwie, że w tym roku nie ma już zamiaru do niczego strzelać. Chce pozostać w domu ze swoimi dziećmi, które weszły w taki okres, że silnie potrzebują ojca. Co prawda, jeszcze kilka razy będzie musiał wyjechać w sprawie reklam i spotkań prasowych, ale gdy się tylko te się skończą ma zamiar wracać do rodziny, a na ten rok nie planuje żadnych zdjęć filmowych. Jego aktualnym pragnieniem jest możliwość zaczerpnięcia oddechu, chwila spokoju i docenienie tego, że nie musi za niczym gonić.

W innym wywiadzie aktor zauważył, że doszedł do momentu kariery, w którym może być bardziej wybiórczy, dlatego pozwala sobie na odrzucanie niektórych propozycji i nie musi się bać o to, że później nie znajdzie pracy. Sytuacja, gdzie wykazał się asertywnością miała miejsce choćby przy okazji angażu w czwartej odsłonie „Star Treka”. Zresztą, podobno nie widział powodu, aby zajrzeć tam jeszcze raz, szczególnie, że jego postać nie miała wielkiego znaczenia w filmie.

Niektóre głosy mówią, że historia Thora skończyła się w Marvel Cinematic Uniwerse za sprawą wydarzeń z „Avengers: Koniec gry”, choć sam Hemsworth wciąż wyraża chęć powrotu na plan w wersji boga piorunów. Zdaje sobie sprawę, że przyszłość jego postaci może być zgoła inna niż jego oczekiwania. Ale przepełnia go swoista ekscytacja na myśl o tym, co Thor może jeszcze zrobić. Na razie przypuszcza się, że Asgardczyk będzie miał swój wkład w trzeciej odsłonie „Strażników Galaktyki”.


Źródło: comicbook.com