Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Co nieco o Rycerzach Ren

Ostatni film tzw. Sagi Skywalkerów ma przynieść wiele odpowiedzi i poszerzyć nieco uniwersum. Wreszcie dowiemy się też odrobinę więcej o Rycerzach Ren – wprowadzonych już w „Przebudzeniu Mocy”, ale dotychczas pozostających poza horyzontem i jedynie wspominanych.

Oficjalnie potwierdzono występy Rycerzy Ren w „Skywalker. Odrodzenie”, choć ich rola na razie pozostaje w sferze domysłów i nie wiadomo, czy po śmierci Snoke’a wciąż pozostali wierni Kylo Renowi. Nadchodzący komiks „The Rise of Kylo Ren”, skoncentrowany na Benie Solo, ma zdradzić nowe szczegóły na temat genezy i tego, kim są owi Rycerze.

W samym filmie mamy zobaczyć także Sith Troopers w walce i podejrzewa się, że będą towarzyszyć właśnie Rycerzom Ren, ale to na obecną chwilę wyłącznie przypuszczenia, a o tym, czy faktycznie wezmą udział w bitwie dowiemy się najpewniej podczas seansu „Skywalker. Odrodzenie”.

W obsadzie natomiast powrócą (Daisy Ridley), Finn (John Boyega), Poe Dameron (Oscar Isaac), Rose Tico (Kelly Marie Tran), Kylo Ren (Adam Driver), General Hux (Domhnall Gleeson), Chewbacca (Joonas Suotamo), Maz Kanata (Lupita Nyong’o), Luke Skywalker (Mark Hamill), Lando Calrissian (Billy Dee Williams) i Lieutenant Connix (Billie Lourd). Carrie Fisher jako Leia Organa zostanie wygenerowana przy wykorzystaniu archiwalnych materiałów. Wśród nowych twarzy zobaczymy m.in. Keri Russell, Richarda E. Granta, Naomi Ackie, Matta Smitha i Dominica Monaghana.

Film wyreżyseruje J.J. Abrams, który wraz z Chrisem Terrio był współautorem scenariusza.


Źródło: comicbook.com