Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Teorie Fanowskie: Co z Asgardczykami Galaktyki?

Nic dziwnego, że po sukcesie „Thor: Ragnarok” Marvel Studios szykuje czwartą część serii i czyni z „Thora” jedyne solowe przygody  bohatera, które dzieją się we wszystkich dotychczasowych fazach MCU. A data premiery tego widowiska obudziła w fanach pytanie, co w takim razie z bogiem piorunów i Strażnikami Galaktyki?

Wszystko za sprawą tego, że Thor ostatecznie w „Avengers: Koniec gry” dołączył do ekipy Strażników i miał zamiar przynajmniej na jakiś czas trzymać się z nimi. Pomysł spodobał się widzom i oczekiwali, że bóg piorunów wystąpi w trzeciej odsłonie „Strażników Galaktyki”. Wiadomość o tym, że najpierw zobaczą „Thor: Love and Thunder” wzbudziła więc pewne obawy o przyszłość Thora u boku Star-Lorda. W związku z tym ukuto kilka fanowskich teorii, z których cztery cieszą się większą popularnością i wydają się bardziej prawdopodobne – jedna mówi o przygodach po „SG vol. 3”, kolejna o tym, że Thor na chwilę wysiądzie ze statku, trzecia, że gdzieś po drodze (jeszcze przed finałową częścią „Strażników Galaktyki”) opuści załogę, a ostatnia, że po prostu będzie o innym Thorze.

Co więcej, okazuje się, że to właśnie Jane Foster (Natalie Portman) ma wrócić do franczyzy i to z o wiele większym zadaniem. Odtwórczyni postaci w zeszłotygodniowym San Diego Comic Con została zaprezentowana jako następczyni Thora. Film może więc skoncentrować się na Jane oraz Walkirii (Tessa Thompson), a sam Thor będzie miał bodaj epizodyczna rolę albo przez cały czas będzie podróżował z Asgardczykami… Strażnikami Galaktyki.

Film wyreżyseruje kierownik poprzedniej części Taika Waititi, prawdopodobnie na bazie opracowanego przez siebie scenariusza.

„Thor: Love and Thunder” wleci do kin 5 listopada 2021 roku.


Źródło: comicbook.com