Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Comic Con w Libii zamknięty z powodu przekonań religijnych

 

Komiksowe konwenty nie wszędzie są pozytywnymi wydarzeniami. W stolicy Libii, Trypolis, paramilitarna grupa islamistyczna zamknęła zgromadzenie fanów komiksów pod pretekstem „podżegania do przemocy”. Zatrzymano około 20 uczestników wydarzenia.

Był to już drugi Comic Con w Libii, rozpoczął się w czwartek i pojawiło się na nim wielu fanów oraz cosplayerów. Jednakże impreza legła w gruzach, gdy w piątek tak zwana RADA Special Deterrence Forces zatrzymała 20 osób, zajęła cały sprzęt i wszystkie komputery.

Aresztowali ponad 20 ludzi. Organizatorów, uczestników, gości. Ktokolwiek nosił odznakę, włączając w to gości, został aresztowany – myśleli, że byli organizatorami, bo nosili odznakę. – powiedział jeden z organizatorów Comic Con.

Podobno uczestnikom i organizatorom konwentu zarzucono imponującą liczbę przestępstw przeciwko publicznej moralności, w tym: agnostycyzm, ateizm, idee masońskie, wiarę w Halloween, co łącznie niszczy nastoletnie umysły i prowadzi do porzucenia Islamu. SDF chciało ratować młodzież, gdyż w ich mniemaniu Comic Con to wydarzenie „destrukcyjne i obce” dla Islamu i Libii. „Ten rodzaj festiwalu sprowadzany z zagranicy wykorzystuje słabość wiary oraz religii.” – twierdzi RADA Special Deterrence Forces.