Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Cumberbatch i Lee Miller w przedstawieniu Frankenstein – za darmo na YouTube!

Przedstawienia „Frankenstein” i „Antoniusz i Kleopatra” National Theatre Live z gwiazdorską obsadą będą do obejrzenia na YouTube już w przyszłym tygodniu. NT Live powraca!

Szykuje się nie lada gratka dla fanów Sherlocka Holmesa. Będziemy mieć okazję zobaczyć obu serialowych odtwórców tej roli razem na scenie we „Frankensteinie” w reżyserii Danny’ego Boyle’a. Benedict Cumberbatch i Jonny Lee Miller wcielają się zamiennie w Doktora Frankensteina i jego Potwora.

Sztuka teatralna „Frankenstein” swoją premierę miała na deskach londyńskiego teatru Royal National Theatre na początku 2011 roku. Od tego czasu była wielokrotnie transmitowana i retransmitowana w ramach projektu NTLive. Z powodu pandemii koronawirusa inicjatywa została wznowiona, NTLive znów udostępni swoje spektakle za darmo w Internecie.

„Frankenstein” będzie dostępny dla widzów w czwartek 30 kwietnia i piątek 1 maja na specjalnym kanale w portalu YouTube. Natomiast od 8 maja na kanale będzie można oglądać kolejną sztukę – „Antoniusz i Kleopatra” na podstawie Williama Szekspira. Gwiazdami obsady są Ralph Fiennes i Sophie Okendo.

Zwiastun „Frankensteina”:

Sztuka będzie dostępna na tym kanale, trwa odliczanie do premiery: