Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Czy miecz Thanosa jest mocniejszy od vibranium?

„Avengers: Koniec gry” stało się najbardziej dochodowym filmem w historii kina i mimo że minęło kilka miesięcy od premiery, a po drodze pojawiła się jeszcze jedna produkcja z MCU („Spider-Man: Daleko od domu”), wciąż wychodzące na jaw ciekawostki budzą duże zainteresowanie i emocje. Jak ta, czy dwustronny miecz – używany przez Thanosa w ostatecznej bitwie – zrobiony jest z vibranium, czy z czegoś mocniejszego.

Na wydanym niedawno (a u nas wkrótce) DVD i Blu-ray z filmem ukazał się komentarz jednego ze scenarzystów widowiska Stephena McFeelya, opowiadającego nieco więcej o dość specyficznej broni Szalonego Tytana. W tej wypowiedzi zaznacza, że choć vibranium to najmocniejsza znana na Ziemi substancja, to każdy element, z którego składa się miecz Thanosa, został wykonany z jeszcze trwalszego materiału.

Dlatego też Thanos był tak wielkim zagrożeniem, nie dość, że w działaniach powodowała nim determinacja i idée fixe, na zawołanie miał potężną armię i dzierżył Rękawicę Nieskończoności, to na domiar posiadał dostęp do materiału, który był silniejszy niż cenne vibranium Wakandy.

Przewagę tego surowca nad drugim widać w starciu między Kapitanem Ameryką a Thanosem, nim na pole bitwy przybywa przywrócona do życia odsiecz. Mimo że początkowo Pierwszy Avengers radził sobie całkiem nieźle, używają Mjolnira, to w momencie, gdy ten wypadł mu z rąk i musiał bronić się tarczą z vibranium, ta została niemal roztrzaskana przez oręż Szalonego Tytana.

Czujni fani od razu dostrzegli, że ten miecz nie może być tak do końca zwyczajny. Początkowo założyli, że został po prostu wykonany z tego samego materiału – było to rozsądne, zwłaszcza ze względu na dostępną wiedzę i inną scenę (tym razem z Czarną Panterą, która za pomocą szponów z vibranium zdołała uszkodzić tarczę Kapitana). Okazało się, że jest to jednak inna substancja, choć na razie nie ujawniono jaka – być może odpowiedź na to pytanie znajduje się w kuźni Eitriego na Nidavellirze, o której wiedział i z której usług skorzystał Thanos.


Źródło: cinemablend.com