Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Czy Waititi nakręci filmowe Gwiezdne Wojny?

Taika Waititi jest w ostatnich latach jednym z najpopularniejszych twórców Hollywood. Najnowsze pogłoski medialne sugerują, że Disney chce mu powierzyć kinowy film spod znaku „Gwiezdnych Wojen”.

Filmowiec ma na swoim koncie udział w ostatnim hicie franczyzy, czyli odnoszącym sukcesy serialu „The Mandalorian”. Jak donosi serwis The Hollywood Reporter, Disney miał mu zaproponować stworzenie filmu w uniwersum „Gwiezdnych Wojen”.

Waititi wyreżyserował ostatni odcinek 1. sezonu „The Mandalorian”, który jest uważany za najlepszy epizod. Warto również wspomnieć, że inna produkcja filmowca – „Jojo Rabbit”, zawalczy o sześć statuetek na tegorocznych Oscarach.

Czy twórca „Thor: Ragnarok” przyjmie zaproszenie do ponownej współpracy z Disneyem przy „Gwiezdnych Wojnach”? Dziennikarze THR nie byli w stanie jednoznacznie potwierdzić czy reżyser jest ponownie zainteresowany pracą dla wytwórni Myszki Miki. Jak na razie nie pojawiły się też żadne oficjalne informacje w tym temacie. Pozostaje czekać na deklaracje Waititiego lub wytwórni.