Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Czy żyjemy w Matrixie?

Bank of America uważa, że jest 20%-50% szans na to, że żyjemy w matrixie, czyli w symulacji otaczającego nasz świata. Taką wiadomość otrzymali kliencie Bank of America Merrill Lynch. Podobno świat, który uważamy za „realny” jest w rzeczywistości tylko i wyłącznie modelem komputerowym.

W komunikacie znajduje się następująca informacja:

Wielu naukowców, filozofów, a także biznesmenów wierzy, że istnieje 20-50% prawdopodobieństwo, że ludzie już żyją w komputerowej symulacji świata. W kwietniu 2016 roku naukowcy zebrali się w Amerykańskim Muzeum Historii Naturalnej, aby o tym debatować. Argumentem o tym świadczącym jest zbliżenie się do tego, że pojawiają się fotorealistyczne trójwymiarowe symulatory, w których miliony ludzi mogą wchodzić ze sobą w interakcje. Jest więc całkowicie możliwe, że wraz z postępem sztucznej inteligencji, wirtualnej rzeczywistości i mocy obliczeniowej, członkowie przyszłych cywilizacji będą zadecydować o uruchomieniu symulacji swoich przodków.

matrix now info

BAML powołuje się na trzy scenariusze dotyczące przyszłości rasy ludzkiej zgodnie z opinią szwedzkiego filozofa, Nicka Bostroma:

1. Ludzkość wyginie zanim osiągnie erę „postczłowieka”.
2. Osiągniemy poziom „postczłowieka”, bez symulowania historii ewolucyjnej.
3. Już żyjemy w matrixie.

Niestety, podobno nigdy nie będziemy mieć szansy na to, aby dowiedzieć się, który z tych scenariuszy jest prawdziwy.

Źródło: businessinsider.com