Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Dave Bautista zagra w kinowym DC Bane’a?

Takie przypuszczenie i fanowskie teorie wciąż są żywe w zachodnich mediach – co więcej, sam Dave Bautista z entuzjazmem odniósł się do jednego z tweetów, w którym przedstawiono go jako kandydata do roli Bane’a. Skomentował go krótko: „Akceptuję”.

W sieci od ponad roku spekulowano w kogo mógłby wcielić się w DCEU Bautista, szczególnie, że aktor jest silnie związany z Jamesem Gunnem, którego powołano do napisania i wyreżyserowania kolejnej odsłony „Legionu samobójców”. Właśnie tam widziano marvelowskiego Draxa, wskazywano nawet Peacemakera jako postać, w którą miałby sportretować, ale obecnie mówi się, że tego konkretnego bohatera zagra John Cena.

Od jakiegoś czasu fani zamieszczają fanarty z Bautistą jako Bane’em – i jeden z nich został udostępniony przez samego gwiazdora, wyraźnie podekscytowanego  taką perspektywą.

Wszystko zaczęło się od sytuacji zwolnienia Gunna przez zarząd Disneya ze stanowiska kierownika „Strażników Galaktyki vol. 3”. Wówczas Bautista zagroził, że jeśli reżyser nie będzie jakkolwiek zaangażowany w produkcję (np. nie wykorzystają jego scenariusza) to sam zrezygnuje. Niedługo po tym pojawiły się sugestie, że dołączy do nowego „The Suicide Squad”, którego wyprodukowanie przypadło Gunnowi. Ale teraz reżyser powrócił do MCU, więc to, czy Bautista przeniesie się do DC nie jest już takie pewne, a przynajmniej mało prawdopodobne przed realizacją trzeciej odsłony „Strażników”.

Niedawno aktor wypowiedział się w wywiadzie o swoim stosunku wobec włodarzy Disneya i podjętej przez nich decyzji o zwolnieniu Gunna. Cieszy się, że tak skończyła się cała sytuacja. Zaznacza też, że zwykle rozmawiał z kierownikami Marvel Studios, a oni podobno wykazują się niezwykłą wyrozumiałością i szacunkiem do jego podejścia. Potrafili zaakceptować to, że tak się zachował. On z kolei chciał być szczery, a Gunn to jego przyjaciel, zatem nie mógł nie zrobić nic – zwłaszcza, że to właśnie Jamesa wymienia jako osobę, która pozwoliła zmienić jego życie na lepsze. Uważa, że tak powinien postąpić każdy prawdziwy przyjaciel.


Źródło: comicbook.com