Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Del Toro chciał kontynuować Hellboya w komiksie

Choć wielu czekało na trzecią odsłonę „Hellboya” z Ronem Perlmanem, wieść o tym, że powstanie zupełnie nowa wersja skutecznie uśmierciła wszelkie oczekiwania. Okazuje się, że del Toro miał także koncepcję opowiedzenia historii w inny sposób.

Informację ujawnił Mike Mignola (twórca pierwowzoru) w rozmowie ze ScreenRant. Podobno del Toro zgłosił się do niego w sprawie nadania swej opowieści formy komiksowej. Jednak Mignola obawiał się, że czytelnicy mogliby nie odróżnić tej serii od jego tytułu. Twórca postaci przyznał, że nie zgodził się więc na realizację tego pomysłu.

Pracę nad „Hellboyem 3” del Toro odłożył na rzecz „Hobbita”, w którym uczestniczył jako współautor scenariusza. W tym samym czasie został zaangażowany nad „Pinokiem” i „Strasznym dworem” – choć te dwie produkcje ostatecznie nie doszły do skutku. Ponownie chciał zająć się „Hellboyem” w 2012 roku, gdy Perlman trafił na pierwsze strony gazet w związku z odwiedzeniem chorego dziecka w makijażu czerwonoskórego demona. Tym razem również nic z tego nie wyszło.

W 2014 roku na AMA Reddit reżyser podzielił się niektórymi koncepcjami fabuły, zdradzając między innymi to, że Hellboy musiałby dopełnić swe przeznaczenie podczas Apokalipsy, starając się uratować ludzkość. Obecnie bardziej niż pewne jest to, że w żadnym medium nie uda nam się doświadczyć wizji del Toro.


Źródło: superherohype.com