Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Deskolotka coraz bliżej? Lexus prezentuje swój prototyp! – wideo

Mimo, że minęła już połowa 2015 roku, to w sklepach wciąż nie widać deskolotek, które w filmie Back to the Future Part II były gadżetem na porządku dziennym. Jednak okazuje się, że już niebawem ta sytuacja może ulec zmianie!

Coraz bliżej do 26 października 2015 roku, czyli daty, kiedy Marty McFly pojawił się w futurystycznym Hill Valley w filmie „Powrót do przyszłości II”. Choć być może nie będziemy mogli kupić własnej deskolotki w najbliższych miesiącach, to pojawiła się realna szansa na jej posiadanie w przyszłości. Prace nad opracowaniem działającego prototypu trwają i są dość zaawansowane.

Firma Lexus zaprezentowała wideo, w którym chwali się swoją deskolotką. Chociaż nie widać tutaj, by ktoś faktycznie ją testował, to kolejne filmiki mają pojawić się w najbliższych tygodniach.

Prototyp Lexusa lewituje dzięki wyjątkowo potężnym magnesom i zasilany jest nadprzewodnikami chłodzonymi ciekłym azotem. Firma podaje, że ich deskolotka działa narazie wyłącznie na specjalnej, metalicznej powierzchni.

Lexus nie ujawnia na razie szczegółów swojego wynalazku. Zdradzili jedynie, że nad projektem pracowały przez ostatnie 18 miesięcy zespoły w Niemczech i Londynie, a prototyp jest obecnie testowany w Barcelonie przez profesjonalnego skatera.

Jak wygląda prototyp deskolotki od Lexusa? Przekonajcie się sami w poniższym wideo!

lotka2