Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Disney+ z nowymi serialami ze świata Star Wars

Podczas Dnia Inwestora zapowiedziano osiem produkcji aktorskich ze świata „Gwiezdnych Wojen”, które trafią na platformę Disney+.

Wśród zapowiedzi znalazł projekt „Ahsoka”, w którym widzowie będą mogli zapoznać się z przygodami tytułowej bohaterki, dotychczas goszczącej wyłącznie w animacjach i utworach pochodnych. Po raz pierwszy została zagrana przez Rosario Dawson w niedawno opublikowanym drugim sezonie „The Mandalorian”. Nieco mniej wiadomo o „Rangers of the New Republic”, który będzie spin-offem „The Mandalorian”.

Kolejną produkcją z tego świata będzie „Andor”, który opowie historię Cassiana Andora i początków Rebelii. Całość rozegra się na pięć lat przed wydarzeniami z filmu „Łotr 1”, a fabuła ma być podobno utrzymana w szpiegowskim stylu.

Zapowiedziano także „Lando”, jak można się domyśleć opowiadającego o tytułowym bohaterze. Oprócz tego „The Acolyte”, który opowie o powrocie Ciemnej Strony Mocy w erze The High Republic. Co nieco zdradzono na temat serialu „Obi-Wan Kenobi”. Wiadomo, że akcja będzie rozgrywać się dekadę po „Zemście Sithów”, a w roli Dartha Vadera powróci Hayden Christensen.

A uniwersum rozrośnie się ponadto o dwa filmy – nienazwany projekt pod kierownictwem Taiki Waititiego oraz „Star Wars: Rogue Squadron” od Patty Jenkins („Wonder Woman 1984”), opowiadający o pilotach myśliwców.