Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Diuna tylko w kinach – jest oficjalna decyzja

Warner Bros. ogłosiło, że „Diuna”w reżyserii Denisa Villeneuve pojawi się wyłącznie w kinach. Będzie to pierwsze w 2021 roku widowisko wytwórni, które nie otrzyma dystrybucji hybrydowej – w kinach i na platformie VOD.

Jak informują serwisy Collider i Deadline, zmieniono decyzję o hybrydowej dystrybucji „Diuny”. Deadlinepotwierdza, że światowa premiera widowiska odbędzie się we wrześniu 2021 roku na Festiwalu Filmowym w Wenecji.

Zmiany odnośnie hybrydowego modelu premiery wynikają z umowy, jaką Warner Bros. podpisało z siecią kin Regal. Wytwórnia jest zobowiązana do 45-dniowej ekskluzywnej emisji swoich produkcji w kinach sieci, zanim będzie mogła je włączyć do oferty platformy VOD. Okres takiej karencji przed pandemią wynosił około 90 dni. „Diuna” stanie się tym samym jedynym tytułem z 2021 roku, który będzie dystrybuowany w ten sposób.

Warto tutaj przypomnieć, że film w reżyserii Denisa Villeneuve’a będzie stanowił adaptację jedynie połowy książki „Diuna” Franka Herberta. Możemy się spodziewać się co najmniej jednego sequela widowiska, choć oficjalnie żaden jeszcze nie został zamówiony.

W obsadzie „Diuny” pojawią się między innymi: Timothée Chalamet, Jason Momoa, Josh Brolin, Oscar Isaac, Rebecca Ferguson, DaveBautista, Zendaya, Javier Bardem, StellanSkarsgård, Charlotte Rampling, David Dastmalchian, Michael Nardone, Chen Chang, Sharon Duncan-Brewster oraz Stephen McKinley Henderson.

„Diuna” zadebiutuje 1 października 2021 roku. Poniżej prezentujemy oficjalny opis i zwiastun widowiska:

Film Diuna opowiada historię niezwykłej, pełnej przygód i emocji podróży Paula Atreidesa. Temu genialnemu i utalentowanemu młodemu człowiekowi pisane jest wspaniałe przeznaczenie, którego on sam nie jest w stanie pojąć. Najpierw jednak Paul musi się udać na najbardziej niebezpieczną planetę we wszechświecie, żeby ratować rodzinę i rodaków. Na planecie wybucha zażarty konflikt o dostęp do niewystępującej nigdzie indziej, najcenniejszej ze znanych substancji. Wyzwala ona w ludziach ich największy potencjał. Ale wojnę przetrwają tylko ci, którzy pokonają swój strach.