Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Diuna | Villeneuve pisze obecnie drugą część!

Wprawdzie Warner Bros. nie wydało jeszcze zielonego światła na drugą część filmu „Diuna”, ale Denis Villeneuve zabrał się za pracę nad scenariuszem sequela.

Ostatnio pojawiła się informacja, że Zendaya – grająca Chani – ma szansę powrócić w drugiej części, tego chce reżyser i podobno ma pomysł na rozwój jego postaci. Wiadomo także, że bohaterem kontynuacji „Diuny” będzie Paul (Timothée Chalamet). Jednak obecnie nie potwierdzono nawet tego, kiedy można oczekiwać ewentualnej premiery drugiej części.

Pierwotnie „Diuna” miała mieć premierę w grudniu 2020 roku, ale z powodu rozwoju pandemii COVID-19 została przełożona. W Polsce obecnie ma pojawić się 15 października 2021 roku, a w USA tydzień później.

Diuna

 

„Diuna” opowiada historię niezwykłej, pełnej przygód i emocji podróży Paula Atrydy. Temu genialnemu i utalentowanemu młodemu człowiekowi pisane jest wspaniałe przeznaczenie, którego on sam nie jest w stanie pojąć. Najpierw jednak Paul musi się udać na najbardziej niebezpieczną planetę we wszechświecie, żeby ratować rodzinę i rodaków. Na planecie wybucha zażarty konflikt o dostęp do niewystępującej nigdzie indziej, najcenniejszej ze znanych substancji. Wyzwala ona w ludziach ich największy potencjał. Ale wojnę przetrwają tylko ci, którzy pokonają swój strach.

Gwiazdami obsady nowej odsłony „Diuny” są: Timothée Chalamet (Paul Atryda), Josh Brolin (Gurney Halleck), Oscar Isaac (Leto Atryda), Rebecca Ferguson (Lady Jessica) i Jason Momoa (Duncan Idaho). W widowisku zagrają też m.in. Dave Bautista (Glossu “Bestia” Rabban), Stellan Skarsgård (Baron Harkonnen), Charlotte Rampling (Wielebna Matka Mohiam), David Dastmalchian (Piter De Vries), Javier Bardem (Stilgar), Zendaya (Chani) oraz Chang Chen (Wellington Yueh).

„Diuna” ma trafić do polskich kin 15 października.

Diuna


Źródło: collider.com