Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Dlaczego Hulk nie wyleczył się po użyciu Kamieni Nieskończoności?

Wielu fanów – po seansie „Końca gry” – zastanawiało się, dlaczego Bruce Banner alias Hulk nie wyleczył się po użyciu Kamieni Nieskończoności? Bracia Russo wreszcie odpowiedzieli na tę wątpliwość.

Sytuacja, w której Hulk musi trzymać rękę na temblaku i to już jakiś czas po uszkodzeniu ciała wywołała wśród fanów pewien dysonans – z jednej strony otrzymali postać, którą jak się okazuje można trwale zranić, a z drugiej wciąż pamiętali komiksowy pierwowzór, odporny na eksplozję rakiety, działanie mutagennego wirusa pozaziemskiego pochodzenia czy prawie całkowite odparowanie. Ale wcześniejsze filmy z udziałem Bruce’a Bannera również sugerowały, że Hulk regeneruje się w zastraszającym tempie.

Jednak bracia Russo – twórcy „Avengers: Koniec gry” – postanowili zmierzyć się z pytaniami fanów, dotykających właśnie tego zagadnienia. Sądząc po komentarzach, uzasadnienie nie dla wszystkich było satysfakcjonujące.

Joe i Anthony Russo wskazują, że Kamienie to potężne – o ile nie najpotężniejsze – artefakty we wszechświecie, a Hulk dotychczas nie miał z nimi częstych styczności. Ponadto, gdy użył Rękawicy Nieskończoności spadła na niego czysta moc wszystkich sześciu, a więc coś zdolnego unicestwić połowę istnień na świecie może pozostawić na ciele piętno. Podobnie rzecz miała się z Thanosem, prawie niezwyciężonym, a jednak również niezdolnym do wyleczenia się po wykorzystaniu Kamieni. Reasumując, kiedy posiadasz pełną moc Kamieni Nieskończoności uszkodzenia na użytkowniku są nieodwracalne.

Można więc założyć, że po prostu moc jaka poraziła wówczas Hulka była zbyt potężna, aby jego niebywała regeneracja mogła sobie poradzić z nią w standardowym tempie. Obrażenie na razie pozostały, choć to, jak szybko lub czy w ogóle Hulk się uleczy będzie już zależeć od innych twórców. Choć motyw superbohatera – pokroju Bruce’a Bannera – z niewładną ręką mógłby być całkiem ciekawy i urozmaicający dotychczasowe kinowe uniwersum.


Źródło: wegotthiscovered.com