Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Dlaczego to Spider-Man: Daleko od domu zamknie trzecią fazę MCU?

Zdawać by się mogło, że „Avengers: Koniec gry” będzie dobrym zamknięciem trzeciej fazy MCU, domyka się w nim wątek Thanosa i Kamieni Nieskończoności, ale to dopiero „Spider-Man: Daleko od domu” ma być prawdziwym zakończeniem tzw. Sagi Nieskończoności.

Taką decyzją podjął szef studia Kevin Feige, wyjaśniający, dlaczego właśnie on zwieńczy trzecią fazę MCU. Feige mówi, że to nie „Koniec gry” jest faktycznym zakończeniem wszystkich głównych wątków Sagi Nieskończoności, ale „Daleko od domu”. W czwartej odsłonie „Avengers” ginie Tony Stark, a jego relacje z młodym Peterem były mocno rozwijane na przestrzeni pięciu filmów. Druga część „Spider-Mana” ma przedstawić wyjście Parkera z cienia swego mentora i stania się prawdziwym bohaterem.

Właśnie ten powód stoi za tym, aby to „Spider-Man: Daleko od domu” zamknął dotychczasową historię i przygotował widzów na kolejny rozdział.

W filmie zobaczymy wpływ śmierci Starka na Petera, odczuwanie swego rodzaju presji, prób podniesienia się po stracie i wypełnienia pustki pozostawionej przez Iron Mana. Podobno przyszedł czas, aby Spidey zbudowała własną legendę w MCU.

„Spider-Man: Daleko od domu” zagości w kinach 4 lipca.


Źródło: wegotthiscovered.com