Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Dlaczego wątek Rey został tak zakończony?

Scenarzysta Chris Terrio odpowiedział na jedno z bardziej palących pytań dotyczących zakończenia „Star Wars: The Rise of Skywalker”.

UWAGA NA SPOILERY!

Po wydarzeniach z ostatnich sekwencji produkcji, Rey zmierza na dobrze znaną fanom serii planetę, gdzie… Wygląda na to, że ma zamiar zamieszkać. Przynajmniej taka może być interpretacja jej zachowań, ale scenarzysta obrazu zdradza, że tak wcale nie miało być. Rey kończy swą podróż na Tatooine, aby złożyć tam dwa miecze świetlne należące do Luke’a i Lei. Według Terrio towarzysząca tej scenie melodia „A New Home” wprowadziła widzów w błąd.

W wywiadzie dla The Hollywood Reporter scenarzysta zaznacza, że ani scenariusz, ani sam obraz nie sugerują tego, że Rey ostatecznie zamieszka na Tatooine. Nazwy utworów i ich kompozycja są z kolei wyborem Johna Williamsa, więc wypadałoby jego zapytać, dlaczego właśnie ten utwór znalazł się akurat w tej scenie. Terrio wskazuje, że przecież Rey znalazła nową rodzinę w Ruchu Oporu i ostatnią rzeczą jaką chciałaby zrobić to zamieszkać na pustynnej planecie w samotności.

Z kolei jej czyn – zakopanie mieczy – miał wymiar symboliczny, oddający cześć Luke’owi i Lei w miejscu, gdzie wszystko się zaczęło. A fakt wybrania Tatooine był spowodowany tym, że Alderaan – dom dzieciństwa Lei – został zniszczony.