Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Doctor Who | Christopher Eccleston powraca jako Dziewiąty Doktor

Zbliża się 60. rocznica emisji „Doctora Who”. BBC ponownie od tego odcinka przywraca Russella T. Daviesa jako showrunnera. To nie jedyny wielki powrót: z gościnnym występem z tej okazji do Whouniwersum powróci również dziewiąte wcielenie Doktora! Christopher Eccleston oficjalnie potwierdził swój udział w obchodach rocznicy.

Co wiemy o powrocie Dziewiątego Doktora?

Jak donosi serwis Epicstream, Christopher Eccelston był gościem FedConu i podczas występu podzielił się z fanami kilkoma szczegółami na temat swojego najnowszego projektu – „Doctor Who! The Thor: The Dark World”. Aktor dał jasno do zrozumienia, że nie planuje dłuższego powrotu do „Doctor Who” w telewizji. Eccelston pojawia się jednak w trwających audio-przygodach Doktora od Big Finish Productions.

Eccleston ujawnił, że nagrał nową historię jako Dziewiąty Doktor na 60. rocznicę „Doctora Who”. Zagrał u boku Davida Warnera w nowym słuchowisku Big Finish:

– Zrobiłem coś wyjątkowego na 60. rocznicę i byłem niezwykle szczęśliwy, że mogłem pracować z takim niesamowitym człowiekiem i niesamowitym aktorem, jakim jest David Warner.

– podkreślił aktor.

– Myślę, że 60. [rocznica] jest moim ulubionym wydarzeniem. I choć musicie poczekać, to obiecuję, że warto. Ponieważ David Warner jest niezwykły i jeśli jakikolwiek aktor powinien być Doktorem, powinien to być David.

– dodał enigmatycznie Eccleston.

W odcinku specjalnym, przygotowanym na 60. rocznicę „Doctor Who” pożegnamy Trzynastą Doktor (Jodie Whittaker) i  poznamy nowego głównego bohatera, którego sportretuje Ncuti Gatwa („Sex Education”, „Ostatni list od kochanka”). Powrócą też wcześniejsze gwiazdy „Doctora Who”: David Tennant (Dziesiąty Doktor) i Catherine Tate (Donna Noble). Najnowszym członkiem obsady odcinka specjalnego jest Neil Patrick Harris (“Jak poznałem waszą matkę”, “Serii niefortunnych zdarzeń”), który wedle zapowiedzi showrunnera serialu sportretuje „największego wroga, z jakim kiedykolwiek zmierzył się Doktor”.

BBC nie podało jeszcze oficjalnej daty premiery odcinka rocznicowego, ale wiadomo, że zostanie on wyemitowany w 2023 roku.