Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Dostaniemy więcej Gry o tron? George R.R. Martin podpisał kolejną umowę z HBO

Twórca literackiego pierwowzoru serialu “Gra o tron”, podpisał 5-letni kontrakt ze stacją HBO, który zobowiązuje go do stworzenia sześciu nowych seriali osadzonych w świecie Westeros.

W ramach nowej umowy pisarz będzie dalej pomagał w rozbudowywaniu opartego na swoich powieściach serialowego uniwersum HBO. Obecnie George R.R. Martin jest współtwórcą i producentem nadchodzącego „House of Dragon”, czyli serialowego prequela „Gry o tron”. W planach stacji znalazły się również kolejne spin-offy i prequele osadzone w świecie Westeros.

Jednak nie tylko świat „Pieśni Lodu i Ognia” będzie przeniesiony przez Martina na mały ekran. Wśród produkcji, jakie pisarz pomoże przenieść na ekran znalazły się m.in. „Who Fears Death”, „9 Voyages”, „10,000 Ships”, „Flea Bottom” oraz „The Tales of Dunk and Egg”. HBO rozważa również możliwość realizacji serialu animowanego osadzonego w świecie „Gry o tron”.

Wygląda na to, że w najbliższej przyszłości czeka nas wiele nowych odkryć w Westeros. Cieszycie się perspektywą powrotu do świata „Gry o tron”?