Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Drzwi Marvela zamknęły się dla Spider-Mana

Szef Sony oświadczył, że ostatecznie zakończono współpracę z Disneyem i nie ma już szansy na powrót Spider-Mana do Marvel Cinematic Universe.

W ostatnich tygodniach była to jedna z najgłośniejszych spraw w świecie popkultury i wiele osób miało nadzieję, że Sony jednak dojdzie do porozumienia z Marvelem, a Tom Holland pojawi się u boku innych superbohaterów z tego uniwersum. Ale Tony Viniquerra zdradził, że mają inne plany względem tej postaci i nie wiążą się one w ogóle z produkcjami Disneya.

Prezes powiedział, że drzwi do odnowienia współpracy zostały ostatecznie zamknięte, ale zaznacza, że praca z Kevinem Feige przy filmach o Spideyu była świetną zabawą. Zdradza, że długo zastanawiali się nad tym, czy istnieje sposób, aby rozwiązać niedawny galimatias… i choć ludzi z Marvela uważa za wspaniałych i wciąż żywi do nich ciepłe uczucia, postawił jednak na własnych pracowników. Dlatego Spider-Man dumnie wkroczy do uniwersum, gdzie spotka (anty)bohaterów Sony (Venoma, Morbiusa).

Wytwórnia Sony ma do zrobienia jeszcze co najmniej dwa filmy o Spider-Manie. Nie wiadomo tylko, czy za kamerą stanie Jon Watts, odpowiedzialny za „Spider-Man: Homecoming” czy „Spider-Man: Daleko od domu”. Obecnie reżyser zaangażowany jest w kilka innych projektów (podobno jeden z nich ma być zrobiony dla Marvel Studios), więc nie ma gwarancji, że stworzy trzeci film z Pajęczakiem.

Na razie Sony szykuje „Morbiusa” z Jaredem Leto, drugą odsłonę „Venoma” w reżyserii Andy;ego Serkisa, film „Kreven the Hunter” i spin-off z udziałem Silver Sable i Black Cat.


Źródło: comingsoon.net