Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Dwanaście nagród Emmy dla Gry o tron

„Gra o tron” została nominowana w trzydziestu dwóch kategoriach do nagród Emmy – ostatecznie zdobyła aż dwanaście.

Na siedemdziesiątej pierwszej edycji rozdania nagród Academy of Television Arts & Sciences okazało się, że – najpopularniejszemu serialowi w historii telewizji, którego ostatni sezon nie cieszy się uznaniem widzów – „Grze o tron” przyznano dwanaście statuetek (w tym za sprawy techniczne).

Przede wszystkim serial otrzymał wyróżnienie za „Najlepszy serial dramatyczny”, wygrywając m.in. z „Ozark” i „Sukcesją”. Peter Dinklage otrzymał nagrodę za „Najlepszego drugoplanowego aktora”, co ciekawe w tej samej kategorii nominowano jeszcze jego dwóch kolegów z planu, Alfiego Allena i Nikolaja Coster-Waldau. Wygrał także utwór „The Long Night” skomponowany przez Ramina Djawadiego, ale i udźwiękowienie, i montaż dźwięku zostały uhonorowane statuetkami. Sam montaż, stylizacja, kaskaderzy, kostiumy, casting oraz efekty specjalne (za piąty odcinek ósmego sezonu – „The Bells”) mogą pochwalić się statuetką Emmy. Nikogo zapewne nie zaskoczy, że i sekwencja tytułowa doczekała się nagrody, bo wysoki poziom jej wykonania nie zawiódł aż do końca.

Z ciekawostek warto nadmienić, że Gwendoline Christie (serialowa Brienne z Tarthu) pokazała się w niezwykle efektownej garderobie, którą poszczególne media określiły najbardziej zjawiskową kreacją tegorocznej gali.


Źrodło: empireonline.com/hollywoodreporter.com