Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Dylan Dog według Jamesa Wana

Jak donoszą zachodnie media James Wan nawiązał współpracę z włoskim wydawnictwem Sergio Bonelli Editore w celu stworzenia dziesięcioodcinkowego serialu o Dylan Dogu.

Firma Wana, Atomic Monster Productions, będzie współpracować z włoskim wydawcą nad serialem, który zostanie prawdopodobnie zamknięty w dziesięciu epizodach. Obecnie trwają prace nad scenariuszem. Pierwowzór koncentruje się na tytułowym bohaterze, prywatnym detektywie, specjalizującym się w rozwiązywaniu zagadek paranormalnych – dotyczących choćby duchów, wampirów, wilkołaków czy zombie.

W 2011 roku na ekranach pojawiła się filmowa adaptacja komiksów zatytułowana „Dylan Dog: Detektyw mroku” i wyreżyserowana przez Kevina Munroe’a („Ratchet & Clank”), która – delikatnie mówiąc – nie odniosła sukcesu. Z kolei nakręcony w 1994 roku „Cemetery Man” Ruberta Everetta był luźno oparty na motywach „Dylan Doga”.

Seria komiksów stworzona przez Tiziano Sclaviego zadebiutowała w 1986 roku i od tamtego czasu ukazuje się regularnie. W USA najpierw wydawało ją Dark Horse, potem Epicenter Comics, zaś w Polsce do 2010 roku cykl publikował Egmont, ale poszczególne fragmenty ukazywały się również w „Świecie Komiksu”. BUM Projekt od 2015 roku wznowiło wydawanie komiksów na polski rynek.


Źródło: comicbook.com/variety.com