Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Emily Blunt zagra Marę Jade w Star Wars?

W grudniu bieżącego roku najnowsza trylogia „Gwiezdnych Wojen” zostanie domknięta, a starzy bohaterowie pożegnani. Dlatego wiele osób zaczyna rozglądać się za tym, co będzie potem rozwijać uniwersum. Okazuje się, że Lucasfilm ma zamiar wyciągać z tzw. „Legend” niektóre motywy i wcielać je w życie w nowym kanonie.

Jednym z nich ma być postać Mary Jade, która w Star Wars Expanded Universe była prawą ręką imperatora Palpatine’a, ale pewnego dnia Luke uwolnił ją spod władzy Dartha Sidiousa. W końcu pobrali się i mieli dzieci, a także wyszkolili następną generację rycerzy Jedi.

Lucasfilm biorąc na warsztat sylwetkę Jade z pewnością nie będzie trzymać się materiału źródłowego, zwłaszcza, że w „Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie” będzie prawdopodobnie ostatnim epizodem, w którym zobaczymy Luke’a. Studio z kolei ma ponoć zastanawiać się nad tym, kto miałby odtworzyć wspomnianą Marę – mającą pojawić się w następnych filmach z serii – i jedną z kandydatek do roli ma być rzekomo Emily Blunt („Ciche miejsce”).

Na tak wczesnym etapie trudno jednak mówić o czymś pewnie i nie ma żadnej gwarancji ani na to, że to Blunt zagra Jade, ani na to, że Mara w ogóle się w następnych produkcjach spod znaku „Gwiezdnych Wojen” pojawi. Choć wiele zachodnich serwisów podaje, że Lucasfilm jest zdecydowane do tego, aby wprowadzić Marę Jade na wielki ekran, co poniekąd zgadzałoby się z polityką wytwórni, gdzie w filmach zaczyna się akcentować także silne, samodzielne postaci kobiece – zarówno w rolach pozytywnych i negatywnych, jak i bardziej niejednoznacznych.


Źródło: wegotthiscovered.com