Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Ewok nie dla dzieci

Znacie Ewoki? Na podstawie sympatii do nich bohaterowie serialu How I Met Yout Mother oceniali wiek kobiet – zakładając, że każda, która zobaczyła je w wieku pięciu lat, musiała się w nich zakochać. Nicholas Read, wcielający się w Ewoka w filmie Powrót Jedi, okazał się jednak mniej słodki niż jego ekranowy bohater. Został właśnie aresztowany za to, że podczas podróży pociągiem pokazał innej pasażerce… swojego penisa. Nie jest to pierwsze jego wykroczenie tego typu; ma na koncie identyczne zachowanie dwa lata temu. 

Wówczas czterdziestojednoletni Nicholas Read został skazany na 20 tygodni więzienia w zawieszeniu. Teraz jednak będzie musiał odbyć zarówno poprzednią, jak i nową karę. Podczas rozprawy w Sądzie Koronnym w Manchesterze aktor przyznał się do winy. Spędzi w więzieniu 40 tygodni, a oprócz tego zostanie ukarany dożywotnim zakazem korzystania z kolei brytyjskich oraz zapisaniem w kartotekach policyjnych jako przestępca seksualny.

Read nie tylko obnażał się przed pasażerkami, ponadto wysyłał zdjęcia ich zdziwionych twarzy znajomemu. Brytyjskie media donoszą także, że aktor wykonywał niedwuznaczne telefony do anonimowych kobiet. Krótko przed popełnieniem ostatniego wykroczenia Read postanowił podjąć leczenie dla przestępców seksualnych.

Nicholas Read znany jest nie tylko z roli Ewoka w Powrocie Jedi. Wcielił się także w postać Goblina w filmie Harry Potter i kamień filozoficzny.