Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Falcon & Winter Soldier, WandaVision i Loki tylko z połową odcinków?

W zachodnich mediach popularna stała się plotka na temat tego, że Disney rozważa wypuszczenie tylko połowy z zaplanowanych odcinków z trzech nadchodzących seriali Marvela.

Przyczyną takiego działania ma być podobno pandemia COVID-19, a ściślej jej skutki w przemyśle rozrywkowym: zamknięciu kin i przesunięciu największych premier. Jednak ucierpiał na tym również harmonogram zdjęć na planie, które musiały zostać odroczone w czasie.

Brak materiału odbija się ponadto na zmniejszonym przypływie nowych, ekskluzywnych treści, i właśnie to ma być główna przyczyna opublikowania wyłącznie części sezonów trzech telewizyjnych produkcji – „Falcon & Winter Soldier”, „Loki” oraz „WandaVision”.

Disney+ obawia się utraty subskrybentów z racji braku regularnego przypływu nowości, które zatrzymałby obecnych klientów i zachęciły nowych do abonamentu. Dlatego rozwiązaniem ma stać się premiera połowy odcinków w terminie, aby godnie rywalizować z innymi platformami i zyskać trochę czasu na dokręcenie i edycję pozostałych epizodów.