Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Fałszywy alarm terrorystyczny w kanadyjskim oddziale Ubisoftu

Pracownicy Ubisoftu w Montrealu przeżyli wczoraj ciężkie chwile. Media obiegła informacja o ataku terrorystycznym i przetrzymywanych zakładnikach. Do akcji włączono liczne oddziały policji, która zablokowała i zabezpieczyła okoliczne ulice. Niektórzy z pracowników Ubisoftu zabarykadowali się w pokojach biurowych, a część – na dachu budynku. Dziś już wiadomo, że cała sytuacja była fałszywym alarmem i prawdziwego zagrożenia nie było.

Kanadyjskie media zelektryzowała wczoraj informacja o ataku na siedzibę Ubisoftu w Montrealu. Pierwsze szokujące doniesienia zaczęły napływać chwilę przed północą naszego czasu. Liczba napastników oraz ich motywy nie były znane, podobnie jak liczba ewentualnych ofiar i przetrzymywanych zakładników. Reakcja służb była sprawna i sieć zaczęły obiegać materiały wideo z przeprowadzanej akcji:

Teraz zarówno montrealska policja, jak i Ubisoft wydały oświadczenie w sprawie wydarzeń, jakie rozegrały się w należącym do studia budynku w Saint Laurent w Mile End. Siły policji udały się na akcję po otrzymaniu anonimowego zgłoszenia telefonicznego. Podczas ewakuacji blisko 3500 pracowników z budynku, nie znaleziono żadnych śladów terrorystycznego zagrożenia. Bardzo prawdopodobny wydaje się być scenariusz, że była to akcja prowokacyjna – i na szczęście – fałszywy alarm. Wydaje się to potwierdzać fakt, że nikt z pracowników i okolicznych świadków nie spotkał i nie słyszał ewentualnych napastników.

Co najważniejsze, nikt nie ucierpiał. Teraz policja zajmuje się dokładnym wyjaśnieniem sprawy i ustaleniem tożsamości osoby, która wykonała anonimowy telefon z informacją o rzekomym ataku na studio.