Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Fani Eragona domagają się porządnej adaptacji cyklu Paoliniego

Na Twitterze ruszyła akcja zorganizowana przez fanów cyklu „Dziedzictwo” autorstwa Christophera Paoliniego. Chcą doprowadzić do realizacji porządnej ekranizacji swojego ulubionego cyklu książek. Działania internautów poparł również sam autor.

Film „Eragon” w reżyserii Stefena Fangmeiera, miał swoją premierę w roku 2006. Obraz został oparty na pierwszej książce z serii fantasy i nie spotkał się z przyjaznym przyjęciem widzów. Został skrytykowany za brak spójności, wprowadzone zmiany i brak wierności książkowemu oryginałowi. Ostatecznie recenzje i odbiór filmu były bardzo negatywne, a wyniki komercyjne mizerne, że wytwórnia nie zdecydowała się na nakręcenie kontynuacji. Teraz fani książek Paoliniego zwrócili się do Disneya z prośbą, by dał im ekranizację „Dziedzictwa”, na jaką zasługują.

Disney wykupił prawa do cyklu w 2019 roku. Do tej pory jednak nie podjął żadnych działań zmierzających do produkcji nowego filmu. Cierpliwość fanów „Dziedzictwa” się wyczerpała i postanowili wystosować do wytwórni petycję. W akcję na Twitterze pod hashtagiem #EragonRemake włączyły się tysiące fanów. W przeciągu miesiąca serwis zalało ponad 60 tysięcy tweedów z tym hashtagiem. Akcja zyskała błogosławieństwo samego Christophera Paoliniego, który zamieścił na swoim Twitterze następujący wpis:

Sprowadźcie burzę, Alagaësianie! Niech Disney usłyszy wasz ryk! Używajcie hashtaga #EragonRemake i oznaczajcie w treści Disneya. Niech wiedzą, że chcemy zobaczyć właściwą adaptację Eragona.

Paolini we wpisie na Redditcie przyznał jednak, że według niego najbardziej prawdopodobnym scenariuszem, jaki czeka „Dziedzictwo” u Disneya jest serialowa adaptacja, a nie reboot filmu. Zaznaczył, że internetowe akcje fanów zazwyczaj przynoszą pożądany skutek. Czy tak się stanie? O tym przekonamy się zapewne niebawem. Możliwe, że Disney odniesie się do słów fanów Eragona.