Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Fani “Star Treka” i “Star Wars” przeciwko “Zmierzchowi”

Trwająca od 36 lat wielka wojna fanów Star Treka i Star Wars prawdopodobnie zostanie na jakiś czas zakończona. George Takei (Sulu ze Star Treka) apeluje do połączenia sił przeciwko wspólnemu wrogowi Sadze Zmierzch!

 Przez dekady fandomy Star Wars i Star Treka toczyły wojnę na temat tego, która seria jest lepsza. Najpewniej zmagania będą trwać nadal, ale na horyzoncie pojawiła się nadzieja na chwilowy pokój.

George Takei, czyli słynny Sulu z oryginalnego Star Treka opublikował specjalną petycję do fanów obu frakcji, apelując, aby odłożyli na jakiś czas miecze świetlne i fazery, kierując się przeciwko wspólnego wrogowi. Więcej w rozwinieciu newsa.

 

W filmiku z petycją widzimy urywki z niedawnego starcia będącego częścią wspomnianej wojny, w którym Carrie Fisher (księżniczka Leia) toczy słowną batalię z Williamem Shatnerem (Kapitan Kirk). Chwilę później pojawia się George Takei i apeluje do wszystkich fanów Star Treka i Star Wars, aby połączyli siły przeciwko Sadze Zmierzch.

– Zniknęło poczucie heroizmu, koleżeństwa i epickich bitew. Zamiast tego mamy wampiry, które błyszczą w słońcu, jęczą i chodzą do liceum. Żyjcie długo i szczęśliwie i niech Moc będzie z Wami… zawsze – mówi Takei, podkreślając braterstwo światów poprzez wykorzystanie legendarnych pozdrowień.

Oczywiście akcja ma charakter humorystyczny, ale trzeba przyznać George’owi Takei, że w jego argumentach jest wiele prawdy.

{youtube}mvTCr5Z-0lA{/youtube}