Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Francuskie wojsko zatrudni autorów science fiction

W zeszłym roku francuskie wojsko zostało wsparte przez Defense Innovation Agency, która obecnie planuje rozpocząć współpracę z pisarzami science fiction, aby tworzyć technologiczne koncepcje i spekulacje innowacyjnych zagrożeń.

Instytucja została powołana do życia we wrześniu 2018 roku, a jej celem ma być opracowywanie i rozwijanie technologii rodem z książek SF. Wydaje się to odrobinę osobliwe, ale jak na państwo wysoko rozwinięte pod względem militariów, taki krok nie powinien właściwie dziwić. Jednak zaangażowanie w pracę autorów naukowej fikcji naturalnie budzi zastanowienie, z drugiej strony, kto jak nie oni powinien zająć się przewidywaniem przyszłości i obmyślanie futurystycznych urządzeń.

Zespół takich pisarzy został określony jako „Red Team” oraz ma składać się z około pięciu autorów i futurologów. Zorganizowanie takiej grupy uargumentowane jest tym, że badania wojskowe często są mocno ukierunkowane i nie zawsze są w stanie przewidzieć niektóre zjawiska i technologie, a otwarte umysły mogą obmyślać zupełnie inne pomysły, które mogą być potem zastosowane w wojsku. Dlatego „Red Team” ma za zadanie nie tylko opracowywać innowacyjne technologii dla francuskiego wojska, lecz będzie również zobligowany do spekulowania, co mogą posiadać potencjalni przeciwnicy.

Ich działania ze względu na charakter obronności narodowej zostaną utajnione. Wiadomo natomiast, że mają być zgodne z duchem nauki i realnym prawdopodobieństwem.


Źródło: shutterstock.com