Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Gdzie kręcą zdjęcia do prequela Gry o tron?

Ostatni sezon „Gry o tron” spotkał się z mieszanymi uczuciami i raczej nie zalicza się go do przesadnie udanych produkcji, ale być może kręcony właśnie prequel będzie osłodą na gorycz końca niezwykle popularnego serialu.

Nie mający jeszcze oficjalnego tytułu spin-off HBO zaczął niedawno pracę nad odcinkiem pilotażowym, a aktualnie ujawniono lokalizację kręcenia zdjęć, która od razu powinna budzić w fanach oryginalnej serii skojarzenia.

Miejscem tych zdjęć jest Irlandia Północna, czyli główna przestrzeń filmowania wszystkich ośmiu sezonów „Gry o tron”, które w serialu odwzorowywały sceny toczące się na Północy bądź Żelaznych Wyspach. Jednak nie zdradzono, czy będzie to jedyna lokalizacja, czy ujęcia będą kręcone także w innych krajach.

Sam prequel ma rozgrywać się tysiące lat przed wydarzeniami znanymi z „Pieśni Lodu i Ognia”, a HBO opisuje go jako kronikę przemijania Ery Herosów i wkroczenia w najciemniejsze godziny tego świata – w domyśle Długa Noc.

Nowa seria została opracowana przez Jane Goldman, konsultującą się z Georgem R.R. Martinem. Odcinek pilotażowy wyreżyseruje S.J. Clarkson („The Defenders”).

Podobno w główną rolę ma wcielić się nominowana do Oscara Naomi Watts, obok której zagrają Josh Whitehouse („Poldark”), Naomi Ackie („Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie”), Denise Gough (“Colette”), Jamie Campbell Bower („Fantastyczne Zwierzęta: Zbrodnie Grindelwald”) czy Miranda Richardson („Good Omens”).


Źródło: digitalspy.com