Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Gdzie Rey i Kylo Ren stoczą ostatnią walkę?

W Sieci zaczęła krążyć plotka jakoby pod koniec „Gwiezdnych Wojen: Skywalker. Odrodzenie” Rey miała walczyć z Kylo Renem na kadłubie Sokole Milenium.

O filmie właściwie niewiele wiadomo. Wprawdzie do premiery pozostało jeszcze tylko pół roku, ale Disney skrzętnie ukrywa to, o czym będzie traktować fabuła. Zdążono już opublikować kilka promocyjnych zdjęć i zwiastun, chociaż przyniosły one więcej pytań niż odpowiedzi. Fanom to nie wystarczyło, zaczęli doszukiwać się w dostępnych materiałach jakichkolwiek szczegółów, które mogłyby co nieco zdradzić – i właśnie w taki sposób powstała fanowska teoria o tym, że ostateczna konfrontacja Kylo i Rey będzie miała miejsce na Sokole Milenium.

Sama koncepcja skoncentrowana jest na jednym z zdjęć zamieszczonych w Vanity Fair, gdzie widać nowego Najwyższego Wodza Kylo ze swym szkarłatnym mieczem oraz Rey, dzierżącą broń o błękitnej klindze. Wokół nich przypuszczalnie szaleje sztorm, nużą stopy w wodzie, a o obiekt po którym stąpają rozbijają się fale. To właśnie ten pozornie nieistotny obiekt znalazł się w centrum spekulacji – fani wskazują, że to zapewne nie jakaś zwykła platforma na morzu, ale kadłub Sokoła Milenium.

Dla wielu spośród nich taka motywacja twórców wydaje się sensowna – statek jest jednym z najbardziej ikonicznych pojazdów w uniwersum, pojawia się już w “Nowej Nadziei” i odgrywa niezwykle kluczową rolę w serii, zatem kulminacyjna scena z jego skromnym udziałem mogłaby – wg fanów – mieć wymiar wręcz symboliczny.

Choć może to być również fragment wraku Gwiazdy Śmierci…


Źródło: wegotthiscovered.com