Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Mel Gibson jako Mad Max w Na drodze gniewu?!

Shamook za pomocą narzędzi do tworzenia deepfake’ów* przerabia hollywoodzkie filmy m.in. w taki sposób, aby twarz aktora grającego tę samą postać była wykorzystana w produkcji, gdzie tego bohatera portretuje inny artysta. Tak powstał choćby fragment obrazu „Mad Max: Na drodze gniewu”, w którym główny bohater ma twarz… Mela Gibsona!

To nie jedyna metoda stosowana przez Shamooka. Oprócz tego poprawia wygenerowanych przez sztuczną inteligencję wizerunki aktorów, stworzone na potrzeby filmów czy seriali. Udało mu się polepszyć Luke’a Skywalkera w „The Mandalorian” bądź Petera Cushinga z „Łotr 1”. Jego działanie przykuły uwagę Lucasfilm – i zaproponowano mu posadę.

Według doniesień, wszystko złożyło się tak, dlatego, że Disney właśnie poszukiwał kogoś radzącego sobie z nową technologią. Okazuje się, że znajomość nowych technologii może być kluczem do kariery w jednym z największych koncernów sektora rozrywkowego.

Z kolei samo poszukiwanie kogoś, kto dobrze opanował narzędzia służące do tworzenia deepfake’ów może sugerować, że czeka nas więcej powrotów znanych bohaterów.

A poniżej wspomniany Gibson w „Mad Max:Na drodze gniewu”, a także Robert Patinson w Nolanowskim „Batmanie”. Chcecie więcej? Wystarczy zajrzeć na kanał Shamooka.

Mad Max

* Deepfake – technika polegająca na łączeniu obrazów (w tym twarzy) w taki sposób, aby ostateczne dzieło (najczęściej wideo) wyglądało jak najbardziej autentycznie.


Źródło: reddit.com