Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Grafiki koncepcyjne zdradzają niewykorzystany wariant śmierci Lokiego

Niedawno na zachodzie ukazał się album „The Art of Avengers: Endgame”, w którym zaprezentowano nie tylko concept arty, które potem odtworzono na ekranie, ale także takie, które ostatecznie na niego nie trafiły i przedstawiają alternatywne wersje poszczególnych sceny. Jedna z grafik ukazuje na przykład śmierć Lokiego.

Jak się okazuje Thanos miał rozprawić się z Lokim nie na statku ocalonych Asgardczyków (jak miało miejsce w “Avengers: Wojna bez granic”), ale w Jotunheimie, gdzie ten prawdopodobnie się skrył. Poniższa scena została stworzona w oparciu o alternatywną fabułę „Thor: Ragnarok”, z której Taika Waititi finalnie zrezygnował.

Owa scena ukazuje Lokiego, któremu udało się wymknąć ze statku uchodźców wraz z wykradzionym z pałacu Odyna Tesseractem. W „Avengers: Wojna bez granic” miało wyjaśnić się, że Loki zbiegł do Jotunheimu, aby skryć Kamień i samego siebie przed Thanosem. Jak widać po powyższym – miało to być nieskuteczne działanie, a sam bóg kłamstw zginąłby z rąk Szalonego Tytana.