Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Harry Potter i Przeklęte Dziecko zawita do Stanów?

Sztuka „Harry Potter i Przeklęte Dziecko” zadebiutowała latem tego roku i przyniosła radość wielu fanom Harry’ego. Jednakże nie wszyscy mieli szansę ucieszyć się z powrotu do świata czarodziejów, bowiem sztukę można było zobaczyć tylko w West End w Londynie. Pozostało tylko przeczytać scenariusz i uruchomić wyobraźnię…

Jednak wszystko wskazuje na to, że „Harry Potter i Przeklęte Dziecko” pójdzie w świat, początkowo do Nowego Jorku, w okolicach roku 2018. Niestety, to trochę długo. Jednakże producenci Sonia Friendman i Colin Callendar są w trakcie negocjacji, aby przenieść show na Broadway – wiosną 2018 w Lyric Theater.

Będzie się to oczywiście wiązać z wieloma przygotowaniami, przeprojektowaniem i przebudową sceny. Ma nad tym panować aż 1500 patronów. Póki co w Lyric ustawiona jest scenografia do innej sztuki i pozostanie tam aż do kwietnia 2017, a w maju teatr zostaje zamknięty z powodu remontu.

Przypominamy, że akcja sztuki rozgrywa się 19 lat po wydarzeniach z ostatniej części przygód Harry’ego, Rona i Hermiony.