Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Herkules – nie będzie wierną adaptacją

Wszyscy liczący na adaptację live action będącą przełożeniem prawie jeden do jednego kreskówkowego pierwowzoru nie będą pocieszeni – aktorska wersja „Herkulesa” ma podobno wprowadzać wiele nowości i nie będzie sztywno trzymać się rozwiązań z oryginału.

Bracia Anthony i Joe Russo („Avenger: Koniec gry”) wyprodukują widowisko. Nie mogło zresztą być inaczej, skoro – jak twierdzą – całe ich rodziny fanatycznie uwielbiają animację z 1997 roku. Udało im się także przekonać wytwórnię, że to oni powinni stworzyć ten obraz. Natomiast nie chcą z pewnością odtwarzać sceny po scenie, tylko dodać od siebie trochę nowego – adaptować w poetyce jaką znamy z ich inscenizacji komiksów Marvela.

W ostatnich wypowiedziach zwrócili uwagę, że projekt jest na wczesnym etapie i na razie nie wiedzą, jaką ostatecznie przybierze formę, zastanawiają się nawet nad tym, czy film będzie musicalem. Jedno jest pewne – muzyka będzie pełnić kluczową rolę w tytule. Jednak może to oznaczać zarówno to, że aktorzy będą śpiewać, albo to, że stworzy odpowiedni nastrój.