Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Idris Elba odpowiada na zarzut o plagiat oraz dyskryminację

Idris Elba odpowiedział na oskarżenie o plagiat i dyskryminacje dwóch pisarek, które pracowały nad jego nową sztuką teatralną „The Tree”, mającą właśnie premierę na festiwalu Manchester International.

Tori Allen-Martin i Sarah Henley na własnym blogu oświadczyły, że zostały wykluczone z pracy nad sztuką, która zajęła im cztery lata – zdradziły ponadto, że podczas tego okresu doznawały zastraszania i często czuły się nieszanowane. Obecnie autorstwo spektaklu przypisuje się Elbie i scenarzyście-producentowi Kwame Kwei-Armahowi, będącemu też dyrektorem artystycznym londyńskiego Young Vic.

Elba wreszcie odpowiedział na zarzuty, wyjaśniając, że cała sytuacja wyglądała zupełnie inaczej. Aktor powiedział, że Allen-Martin i Henley są uznane jako wsparcie dramatu i że nadal będzie wspierał młodych, obiecujących twórców. Ale zaznaczył, że obie twórczynie same odeszły, ponieważ ich wizja znacząco różniła się z tą reżysera. Wedle słów aktora takie sytuacje zdarzają się stosunkowo często. Elba i Kewi-Armah ponoć uszanowali ich decyzję, z drugiej strony jednak musieli niezwykle szybko sami zająć się sztuką.

Owe oskarżenia nazywa frustracją i nie ma zamiaru godzić się na nieprawdziwe oskarżenia. Podkreśla w dodatku, że obiecujący, utalentowani twórcy mogą liczyć na ich wsparcie.

„The Tree” to połączenie dramatu, muzyki i tańca (coś na kształt musicalu), opowiadające o podróży człowieka do serca współczesnej Afryki Południowej.


Źródło: deadline.com