Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

IKEA odtwarza kultowe seriale

Szwedzki producent odzieży H&M postarał się przenieść modę ze „Stranger Things” na wieszaki, a teraz kolejna (pierwotnie) skandynawska firma uderza w podobny ton. IKEA pozwala bowiem przenieść miejsca z „Przyjaciół”, „Stranger Things” czy „Simpsonów” do własnego mieszkania.

W swej najnowszej kampanii IKEA postanowiła zachęcić serialomaniaków do nowej aranżacji wnętrz, która pozwoliłaby zrekonstruować u siebie jeden z wystroi z ulubionych programów telewizyjnych, za pomocą dedykowanych mebli i dobrze znanego układu. Jednak na razie owa oferta dotyczy Emiratów Arabskich, a linia nazwana „serią z prawdziwego życia” będzie dostępna w wybranych salonach IKEA na Bliskim Wschodzie i niektórych wersjach katalogu.

Sklep umożliwia więc stworzenie prawie całego umeblowania znanego z seriali, po zakupieniu kompletnego zestawu produktów i rozlokowaniu go w odpowiednich miejscach. Są co prawda drobne różnice w przestrzeniach, ale to nie powinno przeszkodzić wytworzeniu się pożądanych skojarzeń i klimatu – zwłaszcza, że ogólne pierwsze wrażenie od razu odsyła nas do konkretnej produkcji.

W mieszkaniu znanym z „Przyjaciół” zamieniono na przykład francuskie zdjęcie w drewnianej ramie na plakat samochodu w stylistyce z lat 60., a gdy się uważniej przyjrzeć widać, że lampy, serwetki, firanki, rośliny czy poduszki są nieco inne niż w pierwowzorze.

Zespół odpowiedzialny za wizualizacje miał podobno spędzić miesiące w poszukiwaniu odpowiednich produktów z oferty IKEA, aby stworzyć pasujące komplety do odtworzenia serialowych pokoi. Grupa współpracowała także z twórcami telewizyjnych produkcji, dzięki czemu udało się uzyskać satysfakcjonujący efekt.

Przedstawiciel firmy oświadczył, że powstałe projekty, mają świadczyć o tym, że IKEA jest otwarta na każdy świeży pomysł i że to właśnie u nich mogą się one urzeczywistnić.

Koszt odwzorowania wnętrza „Simpsonów” waha się w granicach 2800 zł, nieco drożej jest w przypadku „Przyjaciół”, ponieważ to koszt około 3700 zł, z kolei najdroższe wyposażenie, te ze „Stranger Things”, to wydatek rzędu 5600 zł.


Źródło: ew.com