Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Ile zarobili aktorzy za Avengers: Koniec gry?

W ostatnich dniach na zachodzie zaczęło się mówić o niewyobrażalnym aktorskim składzie widowiska oraz o tym, ile kastingowe decyzje twórców musiały kosztować. Wskazuje się chociażby na to, że Marvel Cinematic Universe zaangażował weteranów kina do ról epizodycznych (Robert Redford, Michelle Pfeiffer czy Michael Douglas), a dzięki raportowi The Hollywood Reporter udało się orientacyjnie oszacować zarobki niektórych spośród gwiazd “Avengers: Koniec gry”.

Chris Evans, Scarlett Johansson i Chris Hemsworth, czyli jedne z głównych sylwetek produkcji, wynegocjowały gaże w przedziale 15-20 milionów dolarów. Nie wiadomo, czy Evans powróci do MCU, czy dokumentalnie zakończył przygodę z superbohaterskim światem Marvela, a może zrobi wyjątek, w którymś z aktorskich seriali albo podłoży głos Kapitanowi Ameryce w animacjach, mających zasilić filmotekę Disney+? Johansson, co prawda w późniejszej fazie może się już nie pojawić, lecz z pewnością czeka na solowy film, “Black Widow”, zapowiedziany na 2020 rok i kto wie, czy w nim nie zażąda wyższej stawki? Z pewnością zaś na ekranie ponownie zobaczymy Hemswortha, któremu udało się renegocjować kontrakt na kilka filmów w czwartej fazie.

Zagadką za to jest Robert Downey Jr. i jego umowa z szefem MCU, Kevinem Feigiem. Downey ma podobno udział w zyskach wszystkich filmów “Avengers”, przekłada się to na to, że każdy sukces box office’u nowego filmu z serii jest sukcesem finansowych aktora. THR podaje, że za “Wojnę bez granic” udało się odtwórcy Iron Mana zainkasować 75 milionów dolarów, a szacuje się, że “Koniec gry”zasilił jego konto kwotą w graniach 100 milionów dolarów.

Niektóre media zastanawiają się, dlaczego Marvel Studios aż tak mocno gratyfikuje Downeya Jra, ale wiele wskazuje na to, że bez niego i fundamentalnej dla kinowego uniwersum roli w pierwszym filmie MCU, być może w ogóle nie udałoby się odnieść tak wielkiego sukcesu.