Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Indiana Jones 5 otworzy drogę spin-offom?

Wkrótce ma rozpocząć się produkcja piątej części przygód Indiany Jonesa, w której po raz ostatni zobaczymy Harrisona Forda. To jednak nie koniec cyklu! Najnowsze doniesienia z Hollywood mówią, że film będzie początkiem serii spin-offów.

Zapowiedziany na 2022 rok „Indiana Jones 5″ będzie zamknięciem cyklu z Harrisonem Fordem w roli głównej. Już wcześniej twórcy, w tym producent Frank Marshall, wielokrotnie podkreślali, że Indiana Jones jest jeden i pozostanie nim oczywiście wspomniany Ford.

Jednak uniwersum „Indiany Jonesa” nie zostanie porzucone, w ręcz przeciwnie – powstały plany jego rozbudowy. Piąty film otworzy serię spin-offów osadzonych w świecie archeologa. Na chwilę obecną nie znany jest choćby zarys fabularny ani nowe postaci, jakie w nich zobaczymy. Nie wiadomo również w jakiej formie powstaną te projekty, spin-offy mogą być kinowymi widowiskami lub wysokobudżetowymi serialami, które trafią na VOD.

Jak na razie czekamy na kolejne nowiny dotyczące postępów w produkcji „Indiana Jones 5”. Premiera została zaplanowana na 29 lipca 2022 roku, a za kamerą stanie James Mangold („Logan”).