Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Indiana Jones nie będzie restartem serii

Szefowa Lucasfilm Kathleen Kennedy potwierdza, że piąta część przygód najsłynniejszego archeologa wielkiego ekranu nie będzie restartem filmowego cyklu, ale pełnoprawną kontynuacją, w której powróci Harrison Ford.

Po przejęciu Lucasfilm przez koncern Disneya w 2012 roku szybko zaczęto pracować nad sztandarową serią studia – „Gwiezdne Wojny” – ale nieśpieszno podchodzono do kontynuowania drugiego słynnego cyklu. Nowa odsłona filmu „Indiana Jones” została oficjalnie zapowiedziana w 2016 roku (z Harrisonem Fordem i Stevenem Spilbergiem), choć od tego czasu datę premiery dwukrotnie przekładano.

Ze względu na wiek Forda (78 lat w tym roku) oraz wieści o przeróbkach scenariusza pojawiła się sugestia, że piąta odsłona będzie tak naprawdę restartem. Zresztą, w 2016 roku Robert Iger wspomniał, że nowy obraz nie będzie tradycyjną kontynuacją. Jednak obecnie Kennedy twierdzi, że szykowane dzieło będzie sequelem.

Na obecną chwilę, wiele wskazuje na to, że Ford i Spielberg w tym roku rozpoczną kręcenie filmu „Indiana Jones 5”. Aktualnie jedyną przeszkodą zdaje się wciąż niedopracowany scenariusz, który był opracowywany przez kilku autorów. Ostatnio miał nad nim pracować David Koepp.