Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

J.K. Rowling o związku Hermiony i Rona

W wywiadzie przeprowadzonym przez Emmę Watson, autorka Harry’ego Pottera – J.K. Rowling – dzieli się sensacyjnymi informacjami: Nie jest pewna, że dobrze zrobiła łącząc Rona z Hermioną w parę.

Nawiązując do nagłówka, który brzmi: J.K. przyznaje, że Hermiona powinna poślubić Harry’ego, Rowling twierdzi, że w serii o Harrym Potterze to nie Hermiona i Ron powinni być razem, ale Hermiona i Harry.

Napisałam związek Hermiony z Ronem jako formę spełnienia życzenia – powiedziała pisarka. Rzeczywiście, tak właśnie został wymyślony. Hermiona związała się z Ronem z powodów, które mają niewiele wspólnego z literaturą, a znacznie więcej z moim przyzwyczajeniem do wątku, jaki pierwotnie wymyśliłam.

 

Wiem, przykro mi – kontynuuje Rowling – i już słyszę wściekłe okrzyki niektórych fanów, ale jestem całkowicie szczera i ta perspektywa zrodziła się z dystansu. Dokonałam takiego wyboru z powodów osobistych, a nie dla wiarygodności historii. Czy te słowa złamią ludziom serca? Mam nadzieję, że nie.

Watson nie wydawała się zszokowana tymi komentarzami i zgodziła się z pisarką. Myślę, że istnieją fani, którzy również tak twierdzą i zastanawiają się, czy Ron rzeczywiście był w stanie uszczęśliwić Hermionę.

Rowling powiedziała również, że Ron i Hermiona potrzebowaliby poradnictwa w związku.

Te komentarze zostały uzyskane dzięki zapowiedzi, umieszczonej przez „Sunday Times” na Twitterze. Być może więcej szczegółów ukaże się w pełnym artykule.

Po raz pierwszy słyszymy o wywiadzie, przeprowadzonym z Rowling przez Watson dla „Wonderland” i z pewnością opublikujemy pełną treść wywiadu.

Jak zapewne wiadomo fanom, Ron i Hermiona doczekali się dwójki dzieci: Rose i Hugo.
W 2011 Rowling wyjawiła, że poważnie zastanawiała się nad zabiciem Rona. Biedaczyna nie ma zbyt dobrej prasy odkąd zakończyła się seria o Harrym Potterze.

tłumaczenie artykułu Marta Szałaśna.
http://www.hypable.com/2014/02/01/jk-rowling-ron-hermione-relationship-regret-interview/

artykuł od: http://ebookowy.blogspot.com/2014/02/jk-rowling-kwestionuje-zwiazek-hermiony.html