Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

James Gunn nie jest zadowolony ze śmierci Gamory?

Strażnicy Galaktyki byli jednym z ważniejszych elementów w dwóch ostatnich „Avengers”. W obu filmach bracia Russo dość konsekwentnie prowadzili grupę, doprowadzając do nieodwracalnej śmierci Gamory. James Gunn odniósł się niedawno do tego, czy był z takiego rozwiązania niezadowolony.

Drużyna prawdopodobnie powróci na wielki ekran w 2022 bądź 2023 roku, choć przed reżyserem nie lada wyzwanie. Musi sobie poradzić z kilkoma problemami, jakie pozostawili mu Joe i Anthony Russo. Głównym jest śmierć Gamory (Zoe Saldana), która została uśmiercona przez Thanosa (Josh Brolin), aby ten mógł zdobyć Kamień Dusz. Do uniwersum wróciła co prawda Gamora, ale z równoległej linii czasowej, przez co nie ma żadnych relacji z Strażnikami Galaktyki, jakich znamy z dwóch dotychczasowych filmów. Być może postać zostanie porzucona, acz bardziej prawdopodobne wydaje się to, że grupa będzie starać się nawiązać z nią kontakt. Co zresztą sugeruje zakończenie „Avengers: Koniec gry”.

James Gunn

Jeden z fanów za pomocą Instagrama spytał Jamesa Gunna, czy był niezadowolony z obecnej sytuacji Gamory w MCU, a ten odparł, że nie, ponieważ wszystko zostało wcześniej omówione. Nieco inne spojrzenie na sprawę mają sami bracia Russo, którzy wyjawili, że zgłosili pomysł Marvelowi i choć byli pewni, że Kevin rozmawiał o tym wątku z Gunnem, to i tak nie dostali odpowiedzi, ani nie odbyli z nim bezpośredniej rozmowy.

Z kolei aktorka grająca bohaterkę w jednym z wywiadów podała, że widzi dwie możliwości rozwoju postaci w trzeciej odsłonie „Strażników Galaktyki”. Gamora albo będzie starała się zaadaptować w nowej sytuacji (dołączając do drużyny), albo na ekranie zobaczymy jej „złą” wersję. Niewykluczone, że zobaczmy połączenie tych dwóch ścieżek.

James Gunn

James Gunn na razie milczy w sprawie tego, co zamierza zrobić z kolejnym filmem ze Strażnikami w roli głównej. Jednak wiadomo, że scenariusz do nich został już do nich przez reżysera napisany.

Produkcja ma wystartować nie wcześniej niż po skończeniu „The Suicide Squad”. Niektóre media podają, że premiera „Strażników Galaktyki 3” może mieć miejsce najwcześniej w lecie 2022 roku.


Źródło: comicbook.com