Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Jared Leto powróci do roli Jokera?

Serwis We Got This Covered twierdzi, że dotarł do oficjalnej listy obsady szykowanego „Legionu samobójców 2” – i ponoć znajduje się na niej Jared Leto.

Jednak sam portal zaznacza, że nie udało im się jeszcze potwierdzić, czy Leto rzeczywiście wystąpi w filmie. Warner Bros. póki co nie odniosło się do dokumentu, gdy mediom udało się do niego dotrzeć. Należy też pamiętać, że być może ktoś składając ową listę popełnił błąd, choć nie można wykluczyć, że udział aktora w nowej realizacji jest na razie trzymany w tajemnicy.

To, czy Leto ponownie sportretuje Jokera pozostaje jednym z najczęstszych tematów podejmowanych przy dyskusjach o „Legionie samobójców 2”. Jego występ w pierwszym filmie o drużynie złoczyńców budził cokolwiek mieszane uczucia, podobnie wszelkie doniesienia o tym, że nie będzie już uczestniczył w produkcjach DCEU – fani narzekali przede wszystkim na zbytnie oddalenie się od pierwowzoru czy nieprzekonywującą grę aktorską. Przy okazji premiery pierwszej części Leto publicznie oświadczył, że jest rozczarowany tym, że wiele scen z jego udziałem zostało ostatecznie usuniętych, choć oznajmił, że nie wyklucza możliwości zagrania Jokera jeszcze raz.

Wiadomość o powstaniu drugiej odsłony „Legionu samobójców” również została przyjęta dość chłodno, ale po ogłoszeniu, kto ma stanąć za sterami produkcji zainteresowanie nią znacznie wzrosło. Warner Bros. zaangażowało bowiem Jamesa Gunna („Strażnicy Galaktyki”), mającego napisać scenariusz i wyreżyserować obraz.

Jeżeli Jared Leto nie powróci do „Legionu…”, to i tak będzie współtworzył inną adaptację komiksu – w lipcu 2020 roku na ekrany kin wejdzie „Morbius” od Sony, w którym tytułową rolę zagra właśnie Leto.


Źródło: wegotthiscovered.com