Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Jason Momoa będzie nowym Wolverinem?!


Połączenie się 20th Century Fox z Disneyem oraz pożegnanie się Hugh Jackmana z rolą Wolverine’a sprawiło, że Sieć zalała seria spekulacji na temat tego, kto mógłby wcielić się w kolejną reinkarnację jednego z popularniejszych bohaterów Marvela. Stawiano na Keanu Reevesa czy Toma Hardy’ego, ale niedawny komentarz Jasona Momoi sprawił, że szybko zaczęto typować go do tej roli.

Występ Momoi w zeszłorocznym „Aquamanie” ugruntował jego pozycję w kinie superbohaterskim. Szczególnie, że film odniósł kasowy sukces i zebrał więcej pochlebnych ocen niż inne obrazy z uniwersum, w których się pojawił. A na Celebrity Fan Fest aktor na pytanie, kogo mógłby zagrać w MCU, odpowiedział, że Wolverine’a. Jego słowa miały wprawdzie charakter życzeniowo-hipotetyczny, ale fani podchwycili taką wersje i zaczęli w mediach społecznościowych wyrażać dla niej poparcie. Z tym, że taka interpretacja – przynajmniej wizualnie – jakoś niespecjalnie odnosiłaby się do komiksowego pierwowzoru. To pokazuje także jaki wpływ mają gwiazdy Hoolywood na swoich oddanych odbiorców.

Jednak na powstanie filmu z Wolverinem zapewne przyjdzie nam jeszcze poczekać, a jeśli wierzyć słowom Kevina Feige’a nieszybko X-Men zagoszczą na dużym ekranie i w MCU. Wiadomo także, że nie nastąpi to w przeciągu pięciu najbliższych lat, ponieważ zostały one skrzętnie rozplanowane jeszcze zanim FOX stał się częścią Disneya. Z drugiej strony, fatalne wyniki „Mrocznej Phoenix” mogą być sygnałem dla wytwórni, że trzeba odczekać trochę więcej czasu, żeby niezbyt udany wizerunek tej grupy zaginął w pamięci widzów.

Momoa powróci jako Aquaman w drugiej odsłonie solowego filmu 16 grudnia 2022 roku.


Źródło: wegotthiscovered.com/fot. theravenqueen_13