Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Jeszcze jeden wiedźmin!

Netflix prężnie działa nad oficjalną serialową adaptacją prozy Andrzeja Sapkowskiego, polscy fani dopracowują prawie pełnometrażową wersję „Pół Wieku Poezji Później”, a na scenie pojawił się kolejny gracz – włoscy filmowcy, reprezentowani głównie przez Daniele Cosenza, fotografa i fana „Wiedźmina”.

Cosenza planuje stworzenie trzyodcinkowego miniserialu, „A Witcher’s Tale”, poświęconego nieznanym perypetiom Geralta z Rivii. Ponoć, twórcy mają opierać się głównie o prozę i szczegóły z twórczości Sapkowskiego, choć z zaprezentowanej przez nich próbki wynika, że to bardziej ukłon w stronę dzieła CD Projekt RED niż twórcy pierwowzoru. Ale to nie wszystko, w celu wyprodukowania fanowskiej produkcji potrzebują jeszcze niecałych 10 tys. euro, dlatego też utworzyli zbiórkę na portalu Indiegogo, gdzie opisują pełny projekt, to, na co pójdą zebrane środki oraz osoby, które potencjalnie będą zaangażowane w „A Witcher’s Tale”.

Cosenza ma usiąść na stołku reżysera, zająć się pomocą przy montażu i zdjęciach. Odtwórcę głównej roli ma sportretować Taryn, wielokrotnie nagradzany cosplayer, mający prócz tego za zadanie przygotowanie kostiumów, charakteryzacji, rekwizytów i scenariusza. W ekipie znalazł się także drugi reżyser, montażysta i operator, Davide Morabito oraz Gianluca Vecchio, który będzie odpowiadać za efekty specjalne.

Ponadto, twórcy przedstawili kilka próbek – wideo i fotografie.

Fabuła ma koncentrować się na pewnej przygodzie Geralta, która miała miejsce nieopodal Novigradu. W jednej z wsi zamieszczono zlecenie na odnalezienie magicznego artefaktu, ukrytego w opuszczonym zamku. Wiedźmin postanawia skorzystać z okazji na łatwy zarobek, przyjmuje kontrakt i wkrada się do warowni, ale na miejscu okazuje się, że cała sprawa nie jest tak łatwa, jakby się mogło wydawać – ciągle śledzą go oczy tajemniczej kobiety w czerni.

Jeżeli twórcom uda się zebrać środki, będą mogli stworzyć miniserial z odcinkami trwającymi w okolicach 6-8 minut, które strukturą mają przypominać pilot. Oprócz samych materiałów wideo dostępne będą również obrazy, muzyka i teksty, które pozwolą zrozumieć akcję na ekranie. Podobno pierwsze wideo – powyższa próbka – powstała w jeden dzień na planie i przy zerowym budżecie, a reszta zajęła miesiąc, włącznie z obróbką i publikacją.

Ciekawa wydaje się za to forma kampanii. Twórcy nie potrzebują zebrania pełnej kwoty, aby dalej tworzyć – po osiągnięciu konkretnych progów, będą dalej działać, choć budżet niecałych dziesięciu tysięcy euro, pozwoliłby im osiągnąć satysfakcję i należycie oddać ich koncept.

0 – 1000 € – zebranie tej kwoty, będzie oznaczać, że twórcy zawiedli i ich projekt nie jest na tyle interesujący, aby w ogóle brać się za jego realizację, dlatego też, w takiej sytuacji, zwrócą wspierającym pieniądze.

1000 – 2000 – dzięki zebraniu środków, mieszczących się w tym progu, fanom uda się nakręcić drugi odcinek.

2000 – 3000 jeżeli uda się uzbierać kwotę w tych granicach, odcinki dostaną lepsze efekty wizualne i CGI

3000 – 5000 osiągnięcie tego progu, pozwoli na wypoczęcie profesjonalnego sprzętu, co pozwoli wznieść produkcję na nieco wyższy poziom.

5000 – 7000 € – w epizodach pojawią się dodatkowe plenery, aby wzbogacić świat przedstawionych ich produkcji.

7000 – 9800 € – taka ilość środków, zakłada, że wszelkie obietnice zostaną spełnione, realizacja nie powinna mieć żadnych problemów.

> 9800 € – zebrane pieniądze, które przekroczą pełen budżet, umożliwią twórcom inwestycję w dodatkowe możliwości (wśród założeń znalazła się ścieżka muzyczna, profesjonalna edycja dźwięku, bonusowy odcinek, przyjmowanie zaproszeń przez Taryna oraz promocja filmu za granicą – co więcej, w tym ostatnim, wyraźnie zaznaczono, że jednym z pierwszych miejsc branych pod uwagę jest Polska).

View this post on Instagram

"The story I'm going to tell… Is not about a man.. But a Witcher.." ❤️ ° The day has finally come guys! ? With great pleasure today I can show You the launch trailer for "A Witcher's Tale" Indiegogo campaign ❤️ We all put in this trailer a lot of time and effort to get it at best We can! And again it was just a no budget work made with a lot of heart and passion ? Now We are just at the beginning and, if we'll reach the Indiegogo goal, we'll be ready to make an EPIC Witcher web series, from fans to fans ? Go and check out the Indiegogo campaign in my bio ? ° ° ° #thewitchernetflix #wiedźmin #Wiedźmin3 #cosplayphoto #witchernetflix #witcher #witchercosplay #wildhunt #gaming #playstation #Triss #geraltofrivia #geraltofriviacosplay #ведьмак #геральт #Yennefer #witcher #netflix #henrycavill #netflixoriginal #gaming #cosplay #cosplayer #cdpred #thewitcher #moviecosplay

A post shared by Taryn (Tin) (@taryn_cosplay) on