Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Joaquin Phoenix w horrorze reżysera Midsommar?

Serwis Discussing Film ogłosił, że tegoroczny zdobywca Oscara za rolę aktora pierwszoplanowego Joaquin Phoenix prowadzi rozmowę z Arim Asterem („Hereditary”, „Midsommar”) w sprawie zagrania protagonisty w kolejnym horrorze tego reżysera.

Dobra passa Phoenixa jak widać trwa. Niedawno świat obiegła wieść, że zagra w wysokobudżetowym filmie Ridleya Scotta – „Kitbag” – gdzie wcieli się w rolę Napoleona Bonaparte. Obraz ma podążać za Napoleonem od początku kariery aż do cesarskiego tronu i wygnania, a oprócz tego ma położyć silny akcent na aspekty miłosne. Z kolei, gdyby negocjacje się powiodły, to u Astera zagrałby równie ciekawą postać.

We wspomnianym jeszcze nienazwanym filmie wcieliłby się w rolę Beau niespokojnego, schludnie wyglądającego mężczyznę, który ma napięte stosunki z apodyktyczną matką. Istotnym motywem budującym ten związek jest fakt, że nie zna on swego ojca. Skojarzenia z „Jokerem” podsuwają się same. Jednak fabuła będzie skupiać się na tajemniczych okolicznościach zniknięcia matki Beau i powrotem bohatera do domu, gdzie odkryje sekret swojej przeszłości i napotka nadprzyrodzone zagrożenia.

W horrorze nie zabraknie motywów surrealistycznych właściwym poetyce reżysera. Na razie nie wiadomo, kiedy rozpocznie się produkcja.