Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

John Boyne zamieszczał w książce potwory z Zeldy

Irlandzki autor bestsellerów John Boyne nieświadomie zamieścił w swojej nowej książce potwory z popularnej serii gier wideo „The Legend of Zelda”.

John Boyne przyznał, że pobieżne przeglądanie Google może doprowadzić do kuriozalnych sytuacji. Podobno dopiero jeden z czytelników uświadomił go, że w jego książce – skądinąd z fantastycznymi motywami – dziejącej się na przełomie ziemskich dziejów, znaleźć można fikcyjne stwory z gry „The Legend of Zelda: Breath of the Wild”.

„A Traveler at the Gates of Wisdom” to opowieść rozpoczynająca się w roku pierwszym i zamykająca dwa tysiące lat później, która śledzi wydarzenia dość specyficznej rodziny, która rozluźnia więzy, ale ich losy na przestrzeni wieków wielokrotnie się przeplatają. W jednym z fragmentów tej historii, protagonista postanawia otruć Attylę za pomocą oka Ocrotoka, ogona czerwonego Lizalfa czy czterech grzybów Hylian – wszystkie składniki pochodzą z wspomnianej wyżej gry i zostały wymyślone na jej potrzeby. Przez niedokładność autor trafił na nie i wplótł w swoją opowieść. Nikt nie uświadomił go, że przez ten zabieg jego książka może utracić na wiarygodności.